Częstochowa to już dawna miasto przyjazne rowerom. Świadczą o tym nagrody, takie jak Certyfikat Miasta Przyjaznego Rowerzystom przyznany przez PTTK oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także rekordowe zainteresowanie systemem Częstochowskiego Roweru miejskiego, z którego w pierwszym roku funkcjonowania skorzystało prawie 180 000 użytkowników.  Częstochowianie są co raz bardziej rowerowi, co raz więcej z nas jeździ rowerem cały rok.

W ostatnią przedświąteczną niedzielę kolejna grupa zebrała się na Rowerową Wigilię , aby złożyć sobie życzenia świąteczne oraz podsumować rok wspólnego jeżdżenia. Wśród uczestników był Radny Miasta Zbyszek Niesmaczny oraz Społeczny Konsultant ds. komunikacji rowerowej i pieszej Łukasz Kot.

 Przy okazji zorganizowana konkurs na najoryginalniejsze przebranie świąteczne. O godzinie 10.00 kilkudziesięcioro cyklistów przebranych za Mikołaje, Elfy, Muchy, postacie komiksowe wyruszyła z Placu Biegańskiego przez Górę Ossona do Olsztyna. NA Górze Ossona wręczono nagrody dla osób najlepiej przebranych uczestników oraz nagrody dla osób zaangażowanych w rozwój ruchu rowerowego w  Częstochowie. Dostała je m.in. Pani Małgorzata Socha, Prezes Fundacji Rowerowa Jura za organizacji maratonów MTB.

Kolorowy przejazd dotarł do Olsztyna, gdzie na wszystkich czekało ognisko i poczęstunek. Organizatorzy wydarzenia, na co dzień trenujący wspólnie  w barwach NIEGRZECZNE MTB, zapowiadają zamiar świętowania w podobny sposób co rok.